Internetowa Aukcja Sztuki Komiksu i Animacji

Dom aukcyjny Agra Art, sprzedający na co dzień dzieła sztuki dawnej oraz klasyczne prace sztuki współczesnej, zdecydował się do swojej oferty włączyć prace z zakresu sztuki komiksu. W ramach współpracy z ArtKomiks.pl została przygotowana specjalna oferta wyselekcjonowanych 50. prac prezentujących przekrój komiksu polskiego, amerykańskiego i sztuki animacji.

Pośród wystawionych na pierwszej internetowej aukcji sztuki komiksu i animacji, znalazły się m.in. prace klasyków polskiego komiksu – akwarele Mieczysława Wiśniewskiego do serii komiksowej „Kapitan Kloss”, tył okładki do czasopisma „Juppi” autorstwa Tadeusza Baranowskiego, komplet prac Bogusława Polcha do „Tomek Grot” (nota bene z komiksu, który był publikowany w piśmie „Juppi„), paski komiksowe Janusza Christy, czy rysunek autorstwa Papcia Chmiela z jednym z bohaterów „Tytusa, Romka i A’Tomka„.

Opowieści Koka - pasek komiksowy.

Nowością jest silny nacisk w zakresie reprezentacji prac artystów aktualnie związanych z komiksem polskim. W atrakcyjnych cenach zakupić można prace Daniela Grzeszkiewicza (tempery), Macieja Mazura (akwarele tworzone głównie na rynek francuski), Marii Rostockiej (gwasze), Mateusza Skutnika (akwarele), Joanny Karpowicz (akryle), Nikodema Cabały (przedrukowywane w kultowym magazynie „Heavy Metal„), Marcina Podolca (rysunki tuszem), Michała Rzecznika (z grupy Maszin), czy Dominika Szcześniaka (m.in. okładkę do „Ziniola„). W końcu pracę cieszącego sie niezmienna popularnością satyryka, Marka Raczkowskiego (rysunek dla gazeta.pl).

Oryginalna okładka (kolaż) do komiksu "SN" Michała Rzecznika.

Mamy tu też 10. prac prezentujących dorobek amerykańskich twórców, jak chociażby pracę do serii „Green Lantern vs ALIENS” (rzadki, podwójny splash na oryginalnym papierze wydawnictwa Dark Horse), pracę do serii „Batman” z wydawnictwa DC Comics, wyjątkowej urody okładkę do „Scarlet Spider” #17 (uniwersum Spider-mana, Marvel) autorstwa Maxa Fiumary, czy prace związane z takimi markami jak: Wonder Woman, Thor, Superman, Star Trek, Men in Black czy Planeta małp, a także pracę klasyka komiksu cartoon, George’a Wildmana do komiksu z przygodami Królika Bugsa i Kaczora Daffy’ego.

ALIENS - orginal comic art.

Prócz prac reprezentujących sztukę komiksu, znalazło się kilka z zakresu sztuki animacji – zarówno rysunki (Różowa Pantera, Struś Pędziwiatr), jak i folie celuloidowe z ręcznie malowanymi postaciami oraz ręcznie malowane tła do kultowego „Beavis & Butt-head” (debiutującego na kanale MTV w latach 90-tych), oraz do animacji „Samurai Pizza Cats„, emitowanego w Polsce na kanale Polsat.

Beavis & Butt-head - animation art.

Ceny wyjątkowo atrakcyjne – prace można już licytować od 100 zł.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s