Artkomiks na zagranicznych aukcjach

W przeciągu ostatnich dwóch lat aukcji sztuki komiksu w Polsce było 6. W tym czasie w ramach artkomiks.pl braliśmy udział w około 160 aukcjach zorganizowanych przez zagraniczne domy aukcyjne, gdzie oferowano oryginalne prace komiksowe.

Alex Ross - rysunek okładki.

Rynek amerykański, frankofoński, a nawet włoski, mają dużo większe tradycje, a funkcjonujące tam podmioty nieocenione doświadczenie w obrocie pracami artystów komiksowych. Rynki te charakteryzują się też naturalną dostępnością oferty o międzynarodowym zasięgu, autorów klasy światowej. Dlatego też z myślą o naszych klientach udostępniamy ofertę reprezentowania ich na zagranicznych aukcjach, w ramach których możemy zakupić te prace, którymi klient jest zainteresowany i w ramach reprezentacji licytować do ceny, którą w trakcie rozmów indywidualnych ustalimy jako górny pułap.

Aukcja sztuki komiksu za granicą.

Oferujemy też pomoc postaukcyjną: po wygranej aukcji zajmiemy się logistyką – opłatami, korespondencją z domem aukcyjnym, oraz sprowadzeniem pracy do kraju, a w przypadku importu prac spoza UE także odprawą celną.

Mamy już w tej mierze kilkuletnie doświadczenie i w wielu zagranicznych podmiotach także historię transakcji, która czasem daje nam dodatkowe przywileje, jak chociażby możliwość skorzystania z odroczonej płatności. Czasem dostajemy też oferty prac, których zakup w normalnym standardowym obiegu byłby znacznie utrudniony.

Zainteresowany? Napisz do nas – z przyjemnością poznamy Twoje potrzeby.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s