Zapraszamy na Niech żyje komiks! oraz Targi Plakatu, edycja 2016

Do tej pory – prócz organizowanych przez nas wystaw – nie uczestniczyliśmy zbyt aktywnie w offline. Nie braliśmy też udziału w targach, czasem też tocząc wewnętrzne spory w jakich się powinniśmy wystawiać: czy bardziej komiksowych, czy też targach sztuki. Ale gdy w zeszłym roku (2015) odwiedziliśmy pierwszą edycję Targów Plakatu w Warszawie wiedzieliśmy, że chcemy tam być; a gdy pierwszy raz przeczytaliśmy informację o Niech żyje komiks! stwierdziliśmy, że miks tych dwóch wydarzeń to może być świetny sprawdzian godzący nasze spory.

Dlaczego warto nas odwiedzić? Bo jak to zgrabnie ujął ambasador Targów Plakatu, Andrzej Pągowski:

Dlatego, że to jest pewnego rodzaju misja. Z jednej strony jest to wsparcie dla młodych projektantów. Bo większość tych twórców to są młodzi ludzie i wsparcie ich oraz powiedzenie im fajnie, że jesteście, chcemy wasze prace, mocno ich motywuje. Po drugie jest to szansa na zdobycie fajnej grafiki, obrazu, czegokolwiek do mieszkania, bo uważam, że obciachem jest mieć puste ściany. Po trzecie jest to spotkanie jakiejś grupy ludzi, którzy czują to samo i nadają na tych samych falach. Same plusy.” [Za]

A co na samych targach?

 

Niech żyje komiks!

Kiedy: 3 grudnia 2016, 10:00-19:00
Gdzie: Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, Warszawa
Strona wydarzenia

W sobotę będą na Was czekały na naszym stoisku teczki z pracami, które można będzie przeglądnąć i wybrać coś interesującego dla siebie. Dominować oczywiście będą rysunki (plansze komiksowe) polskich i zagranicznych artystów związanych z popkulturą, a także będzie można się przekonać jak świetnie zostały wykonane wielkoformatowe serigrafie Joanny Karpowicz przedstawiające pracę znaną z okładki komiksu „Szminka (to była nasza pierwsza próba z własnymi serigrafiami i bardzo możliwe, że w roku przyszłym będziemy kontynuowali ten projekt z innymi twórcami).

Na stoisku będzie można też spotkać się z kilkoma artystami, których prace na co dzień sprzedajemy w naszej galerii. Dodatkową atrakcją jest fakt, że większość z nich (o ile nie wszyscy) będą mieli ze sobą wcześniej nie wystawiane prace (np. Edyta Bystroń rysunki do zinu roku 2015 „Nie chcę się bać” czy Nikodem Cabała ilustracje do „Nowej Fantastyki”) oraz pokazujące nad czym aktualnie pracują (np. Joanna Karpowicz malowane akryle do „Anastazji” czy Adam Kmiołek plansze do nowego zeszytu z serii „Biały Orzeł„). Będzie można porozmawiać, dostać rysograf, przybić piątkę ;-)

Tak program wygląda w szczegółach:

10:00-11:30 – Adam Kmiołek
12:00-13:00 – Daniel Chmielewski
13:30-15:00 – Michał Rzecznik
16:00-17:30 – Edyta Bystroń
17:30-19:00 – Joanna Karpowicz

Większość czasu na stoisku powinien też być dostępny Nikodem Cabała.

Z tego co wiemy na imprezie będą też inni twórcy, których prace sprzedajemy – spotkanie z nimi to także świetna przygoda! A pośród nich będą m.in.: Filip FIL Wiśniowski, Łukasz Kowalczuk, Piotr Nowacki.

Ważne dla kupujących: na stoisku będzie dostępny terminal do płatności kartą. Bardzo możliwe (ale nic nie obiecuję na 100%), że będziemy mieli ze sobą absolutnie premierowo kilka prac, do tej pory nie wystawionych w ofercie. Oraz… do wglądu będzie nasz najnowszy projekt, czyli profesjonalna i stylowa teczka na rysunki.

 

Targi Plakatu 2016

Kiedy: 4 grudnia 2016, 10:00-19:00
Gdzie: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, Warszawa
Strona wydarzenia

Na Targach Plakatu będziemy także mieli ze sobą oryginały z oferty naszej galerii (nasze stoisko ma nr 20). Trwa jeszcze wewnętrzna dyskusja na temat tego czy zestaw prac w teczkach będzie identyczny z zestawem z „Niech żyje komiks!„, ale najprawdopodobniej na obu imprezach będzie można zobaczyć ciut inne prace.

TargiPlakatu - ArtKomiks.pl.

Tu również zaprosiliśmy autorów. Tym razem będzie z nami dodatkowo FIL. Szczegóły:

10:00-12:00 – Joanna Karpowicz
12:00-14:00 – Michał Rzecznik
14:00-15:00 – Filip Wiśniowski
15:00-17:00 – Edyta Bystroń
17:00-19:00 – Adam Kmiołek

Nikodem znowu powinien być dostępny większość dnia.

Ważne dla kupujących: obowiązuje wszystko co powyżej, czyli: płatność kartami, teczka na portfolio do wglądu.

***

Reasumując: 3-4 grudnia, Warszawa – czekamy na Ciebie.

A jeśli jesteś rysownikiem komiksów, ilustratorem i robisz w popkulturze – weź ze sobą teczkę swoich prac do przeglądnięcia i porozmawiajmy na temat współpracy.

Do zobaczenia!

:-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s